Chris Wolstenholme - Biografie

17. listopadu 2008 v 20:28 | Mary |  Info
Christopher Tony Wolstenholme ( narozen 2. prosince 1978, Rotherham, Anglie) je baskytarista britské alternativní rockové kapely Muse. Kromě toho také ve skupině zpívá vokálový doprovod a někdy hraje na normální elektrickou kytaru.
Chris se narodil a prožil svě dětství v severoanglickém městě Rotherham. Když mu bylo 11 let, odstěhoval se s rodinou do města Teignmouth v jihoanglickém hrabství Devon. Původně byl Christopher bubeník. Zatímco měl svou post-punkovou kapelu Fixed Penalty, jeho budoucí (pro něj tehdy ještě neznámí) spoluhráči Matt Bellamy s Domem Howardem hráli ve své vlastní skupině. Po dvou letech opustil Mattovu a Dominicovu kapelu kytarista, a proto nabídli Chrisovi místo u nich.Ten zpočátku odmítal vzdát se bicích, avšak podzěji se nechal přemluvit a přidal se k nim v pozici baskytaristy. Společně vytvořili rockovou kapelu The Rocket Baby Dolls, kterou časem přejmenovali na dnešní Muse.
V současné době žije Chris v Teignmouthu společně se svou manželkou Kelly a jejich třemi dětmi, které se jmenují Alfie, Frankie a Ava-Jo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama