Dominic Howard - Biografie

17. listopadu 2008 v 20:31 | Mary |  Info
Dominic James Howard (narozen 7. prosinece 1977 - Stockport, Anglie) je bubeník britské alternativní rockové skupiny Muse.
Dom Howard se narodil ve městě Stockport nedaleko Manchesteru v severní Anglii. V osmi letech se s rodinou přestěhoval do jihoanglického hrabství Devon do malého městečka Teignmouth. Když mu bylo přibližně jedenáct let, uslyšel hrát školní jazzovou kapelu, která ho uchvátila natolik, že začal hrát na bicí.
Dominicova první kapela na škole se jmenovala Carnage Mayhem. Později se Dom seznámil s tehdy čtrnáctiletým Matthewem Bellamym, který hrál na kytaru. Jelikož časem z Carnage Mayhem odešel druhý kytarista, dostal Matt šanci stát se součástí Dominicovy kapely. Během dalších dvou roků se však skupina postupně rozpadávala, až zůstali spolu jen Dominic a Matthew. Naštěstí objevili Chrise Wolstenholma, který tehdy bubnoval v kapele Fixed Penalty. Když ho Dom s Mattem požádali, aby hrál na basovou kytaru, zpočátku odmítal, avšak časem se nechal přemluvit a tím vznikla skupina v dnešním složení.
V roce 2004 postihla Dominicovu rodinu tragédie, když krátce po koncertu na festivalu v Glastonbury dostal jeho otec William, který se přijel na synovo vystoupení podívat, infarkt a následně zemřel. S psychickou podporou rodiny a kapely se Dom zotavil a Muse mohli pokračovat
v jejich tehdejším turné.
Dominicův styl je inspirovaný slavnými bubeníky, jako jsou Nick Mason z legendární kapely Pink Floyd, Roger Taylor ze skupiny Queen, Tré Cool z Green Day a v neposlední řadě také Dave Grohl, který bubnoval v Nirvaně a na Doma měl ze všech uvedených patrně největší vliv. Mezi své oblíbené interprety řadí Dominic širokou škálu jmen - od Jimiho Hedrixe přes Queen a Led Zeppelin až po The Smashing Pumpkins.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama